Главная » Статьи » Статі про торгове обладнання б у

Конвекційна піч б/в
Пекарям протягом уже багатьох років відомо, що немає кращої печі, ніж конвекційна. Не дивно, що на кожній кухні, де виготовляються хлібобулочні і кондитерські вироби, тобто фактично у кожному ресторані, бістро, кафе, міні-пекарні, фаст фуді або навіть у маленькому кіоску є така диво-піч.

У конвекційної печі ніколи не буває булочок, сирих всередині і пересмажених зовні. Секрет ідеальної випічки криється у рівномірному розподілі повітря. Конвекційна піч (або ж конвектомат) - це теплове обладнання, що використовує вентилятор для постійної рівномірної циркуляції розігрітого повітря безпосередньо усередині камери апарату. Тому температура продукту у будь-якій точці буде однаковою.

Як уже згадувалося, конвекційні печі - головне устаткування пекарні. Але цим область їхнього застосування не обмежується. Виробники подбали про функціональність конвекційних печей, тому в них з легкістю можна готувати м'ясо, рибу, овочі, заморожені напівфабрикати, а також розігрівати готові страви.

Температурний діапазон, підтримуваний сучасними конвекційними печами, досить великий - від 50оС до 300оС. При цьому витрата енергії менша, ніж у звичайної печі, так як розігрів відбувається швидше. Конвектомат фактично не перегріваються, тому можуть працювати без зупинок, забезпечуючи швидку видачу високоякісних страв.

Розігрів конвекційної печі відбувається так само, як і в звичайній духовці, за допомогою трубчастих електронагрівачів. А потім гаряче повітря розганяється по камері. Більшість конвекційних печей розраховані на приготування декількох партій продукту. Для цього у камері розміщуються дека або ж європіддони - гастроємності GN 1/1 розміром 530х325 мм (у нових моделях печей).

Дуже небажано відкривати дверцята конвекційної печі під час приготування їжі, щоб не порушувати температурний режим в камері. Але кухар все одно може стежити за процесом приготування через скляні дверцята. Управління конвекційної піччю надзвичайно просте. У більшості випадків, використовується всього дві кнопки: одна - для налаштування температури повітря всередині камери, а друга - для установки таймера (максимально - на 24 години).

У деяких конвекційних печах є функція ручного або парового зволоження. Це корисно, якщо ваше підприємство спеціалізується на виготовленні хлібобулочних виробів, адже вони після розпилення води набувають рум'яної хрусткої скоринки. Якщо ж плита призначається для приготування будь-яких продуктів, не варто витрачатися на апарат із зволоженням. Він вам просто не знадобиться.

Конвекційні печі можуть використовувати як енергоносій електрику (електричний конвектомат) або газ (газовий конвектомат). У паливних конвекційних печах використовується рідкий або газоподібний природний газ. Якщо піч підключається до газового балона, її можна розмістити де завгодно, наприклад, у маленькому кіоску. Власне, використання газових конвекційних печей виправдане тільки при дрібних обсягах виробництва. Вони економніші, ніж електричні, але у газових конвекційних печах можна випікати тільки вироби невеликої маси.

Узагальнюючи вищесказане, наведемо основні критерії, якими потрібно керуватися при виборі конвекційної печі:

  1. Якість приготованої страви.

  2. Матеріал, з якого виготовлена піч (має бути якісним, сертифікованим, безпечним для харчових продуктів).

  3. Структура камери, що дозволяє легко проводити очистку; можливість демонтувати дека, піддони, полички.

  4. Легкість та зрозумілість управління.

  5. Приємний дизайн.

  6. Наявність додаткових комплектуючих і супутнього устаткування.

Конвектомат - далеко не найдешевше обладнання, але дійсно необхідне на професійній кухні. Якщо ви хочете заощадити, і в той же час дотриматися вигідного для вас співвідношення «ціна-якість», рекомендуємо купити апарат, який був у вжитку. Ціна конвекційної печі, котрою вже користувалися, може коливатися у межах від 30 до 70% вартості нової. Найдешевші б/у апарати продаються «як є», не проходять передпродажну підготовку і реставрацію. Найчастіше таке обладнання купується безпосередньо у його власників, без будь-яких гарантій і надалі може вимагати істотних доробок. Краще здійснювати покупку у фірмах, які займаються продажем вживаного обладнання. Там ціни трохи вищі, але ви купуєте конвекційну піч б/в, повністю готову до тривалого використання.

Обираючи конвекційну піч б/в, керуйтеся тими ж критеріями, якими і при виборі нової. Просто ретельніше оглядайте апарат. Якщо ви не в змозі самі визначити ступінь зносу устаткування, справність робочого механізму та необхідність заміни деяких елементів, зверніться до майстра. Так ви позбудетеся ризику покупки несправної конвекційної печі.

Дуже важливо те, що купуючи старе обладнання, ви можете оглянути його, а також отримуєте його відразу ж після здійснення оплати. Нове обладнання часто доводиться чекати, оскільки воно робиться під замовлення, або може бути на складі продавця. А якщо строки спливають, відкриття скоро, а печі немає - покупка апарату б/в стає просто рятівною соломинкою.

Отже, з критеріями вибору визначилися. Але залишається ще одне важливе питання, вирішення якого залежить виключно від вас - це умови експлуатації. Обов'язково дотримуйтеся наступних правил, незалежно від того, купуєте нове обладнання або вживане:

  • прогрівайте конвекційну піч на початку кожного дня;

  • не перевантажуйте апарат;

  • очищуйте конвекційну піч кожного дня, якщо вона інтенсивно використовується;

  • виконуйте профілактичний огляд устаткування як мінімум один раз на місяць;

  • попросіть гарантійні документи, а також, по можливості, укладіть договір на сервісне обслуговування конвектомата.

Виконуючи ці нехитрі приписи, ви можете уникнути поломок та істотно продовжити строк експлуатації вашої печі.

Категория: Статі про торгове обладнання б у | Добавил: xhoholx (06.03.2013) | Автор: Конвекційна піч б/в
Просмотров: 2503 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]