Главная » Статьи » Статі про торгове обладнання б у

Котли харчоварильні б/в
Жоден ресторан, кафе, фаст фуд або їдальня не можуть успішно працювати без устаткування належної якості. Одним із перших пунктів необхідного для професійної кухні устаткування є харчоварильний котел б/в. Це обумовлено тим, що більшість страв складається з варених продуктів. Таким чином котел харчоварильний б/в буде незайвим під час приготування закусок, перших страв (бульйонів, супів, борщів), других страв, каш, кип'ятіння великих кількостей рідини та різних інших цілей. Часто вживані харчоварильні котли (особливо, електричні) використовуються на підприємствах, що виробляють консерви. Застосування котлів б/в дозволить суттєво зменшити витрати часу та зусиль, а також поліпшити ергономіку кухні. У підсумку покупець такого обладнання отримує відчутну економію грошових коштів.

За будовою харчоварильний котел б/в є багатошаровою конструкцією прямокутної або циліндричної форми. Харчоварильні котли б/в виготовляються із харчової нержавіючої сталі. Щоб уникнути руху котла б/в під час роботи, він встановлюється на опори з нековзною поверхнею. Можливе використання вживаного харчоварильного котла у якості самостійного обладнання або як елемента виробничої лінії.

Для підігріву котлів харчоварильних б/в застосовуються ТЕНи. Крім підігріву, величезне значення для якісного котла б/в має теплоізоляція. Стінки харчоварильних котлів б/в складаються із двох прошарків, між якими знаходиться вода або інша спеціально призначена для цього рідина. Порожнину апарату, заповнена рідиною, називається сорочкою котла б/в. При відсутності рідини в сорочці, спрацьовує захисний клапан і котел б/в відключається. У момент кипіння їжі апарат переходить у режим економного споживання енергії, забезпечуючи спокійне кипіння страви до її повної готовності.

При наявності навіть невеликої кількості повітря в сорочці якість роботи котла значно погіршується. Також через це збільшується час, необхідний для досягнення необхідної робочої температури. Тому перед запуском котла б/в у роботу необхідно провести його продування, тобто випустити повітря з сорочки. Ця процедура гарантує хороший теплообмін між їжею та рідиною у сорочці.

Зазвичай, для здійснення контролю температури у харчоварильних котлах б/в встановлюється терморегулятор. Заповнення сорочки і внутрішньої частини харчоварильнах котлів б/в управляється за допомогою спеціальних клапанів і зливних кранів. Манометр вимірює тиск всередині водяної сорочки. У багатьох моделях є можливість зміни тиску самим користувачем. Перевищення граничної норми тиску у сорочці вживаного котла призводить до автоматичного відключення. У більшості випадків для функціонування харчоварильного котла б/в необхідно підключити його до системи холодного і / або гарячого водопостачання.

Конструктивне виконання харчоварильних котлів б/в буває різним. Залежно від цього вони поділяються на немодульовані та модульовані, несекційні та секційні.

Габарити і конструкція немодульованих харчоварильних котлів б/в не регламентується. В основному, такі котли б/в зроблені у формі циліндра. Немодульовані котли б/в встановлюються без урахування іншого обладнання і не розраховані на включення їх до складу виробничих ліній. Вони вимагають великих площ для установки і можуть обслуговуватися у всіх сторін.

Головною перевагою секційних харчоварильних котлів є можливість використовувати їх самостійно (одинична секція) або разом із кількома аналогічними апаратами (з'єднані секції). Таким чином можна отримати апарат із продуктивністю, здатною задовольнити потреби підприємства будь-якого типу і потужності.

Секційні модульовані харчоварильні котли б/в мають тільки прямокутну форму. В основу їх конструкції покладено один розмір модуля: М-200мм ± 10мм. Відповідно довжина і ширина котлів б/в завжди кратна модулю. Висота апарата обчислена таким чином, щоб із ним було зручно працювати людині середньостатистичного зросту. Її значення - 850мм ± 10мм.

Модульоване секційне обладнання виграє у порівнянні із немодульованим завдяки наступним характеристикам:

  • Виробнича площа кухні може бути зменшена на 12-20% із застосуванням принципу лінійної установки.

  • Обслуговування котла б/в провадиться з одного боку.

  • Грамотна розстановка устаткування забезпечує правильну послідовність технологічних процесів і максимально зручний зв'язок між стадіями процесу приготування їжі.

  • Зменшується потреба у невиробничих переміщеннях персоналу, внаслідок чого зникає хаотичний рух і підвищується продуктивність праці працівників кухні.

Харчоварильні котли б/в працюють при різному тиску у водяній сорочці. За цим параметром вони поділяються на котли б/в, які працюють при атмосферному або ненабагато вищому тиску, а також котли-автоклави б/в, які працюють при тиску значно вищому ніж атмосферний.

Є два способи обігріву стінок робочої камери котлів б/в: безпосередній і непрямий. Безпосередній обігрів означає, що тепло переходить до нагрівального середовищі тільки через роздільну стінку. Ця стінка і є поверхнею нагріву. Непрямий обігрів передбачає проходження тепла через додаткові проміжні носії. Це може бути вода, пара, певні мінеральні масла, кремнійорганічні або органічні рідини. Непрямий підігрів виключає можливість підгоряння або місцевого перегріву продукту. Тому травні котли б/в з непрямим підігрівом поширені значно ширше.

Страви, приготовані у харчоварильних котлах б/в, мають високу харчову цінність, яскраво виражений смак і аромат. Так що ви не пошкодуєте, купивши такий апарат.

Категория: Статі про торгове обладнання б у | Добавил: xhoholx (05.04.2013) | Автор: Котли харчоварильні б/в
Просмотров: 1395 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]